YOD Pustkowo
Template 04

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Pustkowo znajduje się wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego, będącego częścią projektu EuroVelo10. 

Pasjonaci jednośladów zdecydowanie nie będą się nudzić w Pustkowiu! Okolica oferuje wiele tras rowerowych, dla mniej lub bardziej zaawansowanych cyklistów.

Śladami Zabytków Architektury – kolor czerwony, długość trasy  ok. 9 km. To trasa rowerowa, która uwzględnia najciekawsze atrakcje turystyczne na linii Trzęsacz – Pustkowo – Pobierowo.

Zachodni Szlak Łącznikowy – kolor czarny, długość około 3 km. Malownicza trasa, łącząca dwa inne szlaki na linii Pustkowo – Pobierowo. Idealna opcja rekreacyjna dla amatorów sportu!

Nadmorska Kolej Wąskotorową posiada w składzie wagon do przewozu rowerów. Bezpośrednio ze stacji w Pustkowie dostać  się można do pobliskich miejscowości, gdzie możliwa jest kontynuacja podróży odpowiednio wybranym szlakiem rowerowym. W szczególności polecamy trasę Śladami Zabytków Architektury oraz Zachodni Szlak Łącznikowy. Ponadto Nadmorska Kolej Wąskotorowa oferuje wycieczki edukacyjne, które w przyjemny sposób pozwolą poszerzyć wiedzę na temat regionu.

Na szczególną uwagę zasługuje Szlak Latarni Morskich. Przebiega on bezpośrednio przez Pustkowo, z którego rowerem dotrzeć można do latarni morskiej w Niechorzu. To trasa o długości  8,1 km wzdłuż linii brzegowej morza, zahaczająca o Trzęsacz i Rewal. Latarnia morska w Niechorzu udostępnia turystom zwiedzanie wewnątrz obiektu, w którym na wysokości  37 m znajduje się taras widokowy z przepiękną panoramą na Wybrzeże Rewalskie.

Eksplorowanie okolicy jednośladem to zdecydowanie najwygodniejsza i najzdrowsza forma poznania tutejszych terenów. 

 

Other attractions

room image
Kino z plażą / od 15 lipca /

Zaawansowany system kina plenerowego pozwala na emisję filmów pod gołym niebem. Dzięki centralnie sterowanym słuchawkom (stosowany...

room image
Plaża zabaw

Drewniany plac zabaw z ciekawymi konstrukcjami, trampolina i olbrzymia pisakownica z nadmorskim piaskiem. Beztroska i całodniowa f...

room image
Kolej wąskotorowa

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA – zabytkowy środek transportu pomiędzy znanymi nadmorskimi kurortami. Jest jedną z zaledwie 3 czynnych...

room image
Plaże Pustkowa

Ikoną Pustkowa jest piaszczysta, szeroka plaża z malowniczym klifowym wybrzeżem porośniętym sosnami. To jednocześnie jedna z najpi...

Show on the map